Audio spacery polecają się do odsłuchania!

Jeśli lubicie spacery i podcasty, to mamy coś dla Was. Wspólnie z 7 przewodnikami_czkami miejskimi i pasjonatami_kami stworzyliśmy 6 audio spacerów, które możecie odsłuchać na tematycznych szlakach. Drogę pomogą Wam odszukać dostępne do bezpłatnego pobrania mapki. Zapraszamy!

Pandemia koronawirusa błyskawicznie zmieniła sposób, w jaki uczestniczymy w miejskim życiu – w kulturze, działaniach społecznych, obiegu sztuki. Jednocześnie chcieliśmy wszyscy normalnie żyć, spotykać się z ludźmi, chodzić na koncerty, do galerii czy do restauracji. Ten mroczny czas rozjaśniały niewielkie rozbłyski działań, które – choć w reżimie sanitarnym – dawały nadzieję i poczucie normalności.

Tak też narodził się nasz projekt „Itinerarium szczecińskie. Odkrywanie miasta z dystansu”, w ramach którego powstało 6 audio spacerów. Dzięki nim można wybrać się w miasto – w pojedynkę, a jednak razem z przewodnikiem_czką. Wystarczy telefon z dostępem do internetu i słuchawki (polecamy nauszne, bo te, które wkładamy do środka ucha są dla naszego słuchu bardzo niebezpieczne!). Każdy spacer to inny temat, każdy został przygotowany przez kogoś innego. Do współpracy zaprosiliśmy: Gabriela Augustyna, Małgorzatę Dudę, Pawła Madejskiego, Mozaiki szczecińskie (Joannę Olszowską i Sabinę Wacławczyk), Tomasza Wieczorka i Michała Rembasa. Wszystkie opowieści znajdziecie na Soundcloud i Spotify. Do spacerów stworzyliśmy też mapki, które można pobrać i wydrukować. Wszystko jest dostępne bezpłatnie, dzięki wsparciu ze środków Gminy Miasto Szczecin. Poniżej linki – zapraszamy do korzystania!

🚶‍♀️ TRASA 1
Literacki audiospacer z Gabrielem Augustynem [kliknij tutaj]

🚶‍♀️ TRASA 2
Od powijaków do brutalizmu. Audio spacer z Michałem Rembasem po Nowym Turzynie (z Quistorpami w tle) [kliknij tutaj]

🚶‍♀️ TRASA 3
Audio spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów z Pawłem Madejskim (z kulturą w tle) [kliknij tutaj]

🚶‍♀️ TRASA 4
Stare i nowe symbole Szczecina. Audio spacer z Małgorzatą Dudą [kliknij tutaj]

🚶‍♀️ TRASA 5
Mozaikowy audio spacer wzdłuż rzeki Odry z Mozaikami szczecińskimi [kliknij tutaj]

🚶‍♀️ TRASA 6
Wspominkowy spacer z Tomaszem Wieczorkiem | Kultura miejska od lat 90. do dziś [kliknij tutaj]