Grafika promująca audio spacer z Michałem Rembasem

Wybierz się na audio spacer z Michałem Rembasem

Przed nami jeszcze 4 spacery, a każdy zahaczy o inny temat i inne zakamarki. Wszystko w ramach projektu „Itinerarium szczecińskie. Odkrywanie miasta z dystansu”, który w 2021 roku mamy przyjemność realizować dzięki wsparciu z Gminy Miasto Szczecin. Wszystkie spacery są bezpłatne i dostępne dla Was! Ten za chwilę poprowadzi Was w drogę po Nowym Turzynie. Podczas tej przechadzki zadrzecie głowy w górę, zajrzycie na podwórka, a nawet na… cmentarze. „Pójdzie” z Wami Michał Rembas. Dziennikarz, podróżnik, historyk. Pasjonat starych cmentarzy, architektury i wojskowości. Współpracował m.in. z „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą”, „Wędrowcem Zachodniopomorskim” oraz „Aktualnościami Turystycznymi”. Autor książek: „Cuda na fasadach” i „Zachodniopomorskie tajemnice” oraz współautor wielu innych (w tym: „Nekropolie. Zabytkowe cmentarze wielokulturowej Polski”, „Dąbie. Prawobrzeże Wielkiego Szczecina”, „Z archiwum Sz. Śladem szczecińskich historii niezwykłych XX wieku”)

Jak to działa?
Poniżej znajdziecie 12 audio-opowieści (plus wstęp i zakończenie), które odtworzyć należy na trasie – każda opowieść dotyczy jednego przystanku.

Możesz też posłuchać na Spotify – wystarczy kliknąć tutaj. Znajdziecie tam też Literacki audio-spacer z Gabrielem Augustynem, na który też Was serdecznie zapraszamy.

W podróży pomoże Ci mapka dostępna poniżej – możesz ją bezpłatnie pobrać i wydrukować (kliknij tutaj). Kolejne spacery już wkrótce!

Mapa audio-spaceru z Michałem Rembasem