Chodź na zielony audio spacer z Pawłem Madejskim

Wybierz się na audio-spacer z przewodnikiem po Szczecinie! Jako kolejny na przechadzkę zaprasza Paweł Madejski, czyli jednoosobowa instytucja pod szyldem „Drzewa i krzewy Szczecina”.

Zapraszamy na kolejny z cyklu audio spacerów miejskich. By z nich skorzystać wystarczy mieć smartfon z dostępem do internetu, słuchawki (najlepiej nauszne – bo zdrowsze) i trochę wolnego czasu. Tym razem w drogę śladem drzew i krzewów Szczecina (z kulturą w tle) zaprasza Paweł Madejski.

Ten człowiek o szczecińskich roślinach wie pewnie wszystko, bo od kilku lat wnikliwie je fotografuje. W rezultacie po dwóch latach w Systemie Informacji Przestrzennej Szczecina zaakceptowano tworzoną przeze niego mapę ciekawych obiektów dendrologicznych szczecińskich parków. Ale to nie wszystko, bo jego biografia znacznie wykracza poza nasze miasto! W 1983 badał prądy morskie w rejonie Polskiej Stacji Polarnej w Zatoce Hornsund na Spitsbergenie. W 1987 uczestniczył w XI Wyprawie Antarktycznej PAN i prowadził fotogrametryczny pomiar prądów morskich w Cieśninie Bransfielda. Nam to imponuje.

Dla nas (i dla Was) przyszykował audio-spacer, który opowiada o roślinności (w Parku im. Kasprowicza, Ogrodzie Różanym Różanka oraz Ogrodzie Botanicznym), jak ją rozpoznawać i ile śladów innych kultur i historii możemy w niej odnaleźć. Chodźcie!

Jak to działa?
Poniżej znajdziecie 12 audio-opowieści w wykonaniu Pawła, które odtworzyć należy na trasie – każda opowieść dotyczy jednego przystanku.

Możecie też posłuchać na Spotify – wystarczy kliknąć tutaj. Znajdziecie tam też Literacki audio-spacer z Gabrielem Augustynem, Audio spacer z Michałem Rembasem „Od powijaków do brutalizmu. Audio spacer z Michałem Rembasem po Nowym Turzynie (z Quistorpami w tle)”, oraz spacer z Małgorzatą Dudą „Stare i nowe symbole Szczecina”, na które też serdecznie zapraszamy.

W podróży pomogą Wam mapki, które możecie bezpłatnie pobrać lub wydrukować – dostępne tutaj:

Wszystko dostępne jest bezpłatnie, dzięki wsparciu Gminy Miasto Szczecin w ramach projektu „Itinerarium szczecińskie. Poznawanie miasta z dystansu”. Ostatnie dwa spacery już wkrótce!