Grafika z Gabrielem Augustynem na tle książek wskazuje palcem na patrzącego

Wybierz się na audio spacer śladem szczecińskich literackich adresów

Macie ochotę pójść na spacer z przewodnikiem w pojedynkę? Teraz macie szansę! Ruszamy z cyklem audio spacerów miejskich – każdy z kim innym, każdy w innym temacie, każdy w dogodnym dla Was momencie. Jako pierwszy do odsłuchania poleca się spacer literacki z Gabrielem Augustynem.

Przed nami 6 spacerów, a każdy zahaczy o inny temat i inne zakamarki. Wszystko w ramach projektu „Itinerarium szczecińskie. Odkrywanie miasta z dystansu”, który w 2021 roku mamy przyjemność realizować dzięki wsparciu z Gminy Miasto Szczecin. Wszystkie spacery są bezpłatne i dostępne dla Was do pobrania właśnie tutaj! Na pierwszy ogień idą literatura i szczecińskie adresy, które można w niej znaleźć. Poprowadzą nas książki m.in. Ingi Iwasiów, Marka Stelara, Krzysztofa Niewrzędy, Marka Stelara, czy Filipa Springera.

Przez ten literacki gąszcz poprowadzi nas Gabriel Augustyn. Swoją przygodę z literaturą rozpoczął od ślepej, nieodwzajemnionej miłości do Stephena Kinga. Wielbiciel Cormaca McCarthy’ego, Thomasa Pynchona, Witolda Gombrowicza i Yukio Mishimy. Związany z rynkiem księgarskim od przeszło 10 lat. Kierownik księgarni „Między Wierszami” przy Jasnych Błoniach w Szczecinie. Prowadził spotkania autorskie m.in. z Jakubem Małeckim, Małgorzatą Rejmer, Jakubem Szamałkiem, Mikołajem Grynbergiem i Maciejem Płazą. Możecie go usłyszeć w Radiu Super FM i zobaczyć na Kanale Książkowym na YouTube, gdzie opowiada o książkach. Dla nas przygotował trasę audio-spaceru śladem szczecińskich adresów z książek.

Jak to działa?

Poniżej znajdziecie 13 audio-opowieści, które odtworzyć należy na trasie – każda opowieść dotyczy jednego przystanku. Poniżej znajduje się też mapka – w jpgu i pdfie (do samodzielnego wydruku). Dodatkowo w tym katalogu znajdziecie słowo wstępne i zakończenie w wykonaniu naszego przewodnika. Dostępne są bezpłatnie. Kolejne spacery już wkrótce!

Literacki audiospacer z Gabrielem Augustynem

 

Możesz też posłuchać na Spotify – wystarczy kliknąć tutaj.

 

A tu mapka w pdf do samodzielnego wydruku – kliknij.