Wspominkowy audio spacer z Tomaszem Wieczorkiem | Kultura miejska od lat 90. do dziś

Oddajemy Waszym uszom ostatni audio spacer po Szczecinie! Ten jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Cofa się do lat 90. i czasem mówi o miejscach, których już nie ma. Zachęcamy więc, by wysłuchać go w domowych pieleszach i cofnąć się pamięcią do tamtych czasów lub spróbować sobie je wyobrazić. Wystarczy skorzystać z playlisty.

To ostatni w 2021 roku z cyklu audio spacerów miejskich – każdy z kim innym, każdy w innym temacie, każdy w dogodnym dla Was momencie. Tym razem opowieścią uraczył nas Tomasz Wieczorek. Przewodnik po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Pracownik Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, które współorganizował od 1996 roku. Konsultant historyczny. Pomysłodawca i koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja „ŚLADAMI LUBINUSA. PRZEWODNIK NIEZWYKŁY”, której jest też współautorem. Współautor współczesnego komentarza opracowanego do niemych taśm pod wspólnym tytułem „ZAMEK SZCZECIŃSKI”. Twórca wielu koncepcji działań edukacyjnych i popularyzujących wiedzę o historii miasta i regionu. Autor kilku tras zwiedzania miasta w ramach m.in. Szczecińskich Spacerów Miejskich. Członek zespołu współtwórców Szlaku Gryfitów. Od lat zaangażowany w propagowanie wiedzy o Dynastii Gryfitów i ich Księstwie Pomorskim oraz Szczecinie jak i samej Mapie Lubinusa. W 2020 pojawiła się druga część jego publikacji edukacyjnej ZWIEDZAMY Z GRYFITKiEM pt. „SZCZECIN GWIEZDNE MIASTO”.

Dla nas (i dla Was) przygotował audio spacer, który zaprasza na przechadzkę w lata 90. To subiektywny spacer wspominkowy, którego – choć odnosi się do przestrzeni miejskiej – najlepiej słuchać w domu, sprawdzając jak wyglądały miejsca, o których wspomina przewodnik. I warto dodać do tej krótkiej listy swoje punkty, bo nie udało nam się tu zmieścić całych lat 90. 😉 Zapraszamy!

Jak to działa?
Poniżej znajdziecie 11 audio-opowieści w wykonaniu Tomasza (w tym intro i outro). Możecie też posłuchać tego i innych spacerów na Spotify. W podróży przez pamięć pomoże Wam mapka dostępna tutaj do bezpłatnego pobrania. Dobrej zabawy!

Spacery powstawały w ramach projektu „Itinerarium szczecińskie. Odkrywanie miasta z dystansu” koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i finansowanego ze środków Gminy Miasta Szczecin.