Grupka dzieci w czapkach mikołajowych stoi w dwurzędzie przed ŚRODKIEM. Usta mają rozchylone, śpiewają.

Życzenia na nowy rok!

Wyszliśmy w miasto ze śpiewem na ustach. Wraz z chórem z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie odwiedziliśmy 4 miejsca w śródmieściu. Najlepsze świąteczno-noworoczne życzenia od nas i całego Śródmieścia!

Wiecie, że jako stowarzyszenie staramy się z działaniami wchodzić w podwórka, w przestrzeń miejską, a w trakcie pandemii ta nasza misja ma jeszcze większy sens. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie oraz portal wszczecinie.pl. Wspólnie wyszliśmy w miasto i pośpiewaliśmy świątecznie. Kolędowaniem chcieliśmy z jednej strony troszkę przywrócić tradycję wędrownych kapel, które kiedyś odwiedzały podwórka i śpiewały ich mieszkańcom, a z drugiej – po prostu umilić naszym sąsiadom i sąsiadkom ten przedświąteczny okres. Oto efekt:

Dzieci zaśpiewały pod siedzibą ŚRODKA przy ul. Królowej Jadwigi, na ul. Rayskiego, gdzie w tym i poprzednim roku odbywały się Rajskie Dni na Rayskiego, a także w dwóch podwórkach – na ul. Pocztowej i Jagiełły, które zostały nagrodzone w konkursie „Złota wspólnota”, gdzie mieszkańcy zgłosili się ze swoimi pomysłami na mikrozmiany ich najbliższego otoczenia. Konkurs jest także organizowany przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Niektórzy mieszkańcy nas zaskoczyli, bo przygotowali dla kolędników dla coś ciepłego do picia, drobne przekąski. Tak samo było pod Restauracją Marshal food, która była naszym partnerem w tym działaniu wraz z Radą Osiedla Śródmieście Zachód. Dziękujemy!

Mamy nadzieję, że to pierwsza, ale nie ostatnia edycja, chcielibyśmy co roku tak kolędować. Mieszkańcom Szczecina składamy najpiękniejsze, śpiewające życzenia szczęśliwego 2022 roku i pięknego Śródmieścia!

Partnerzy: wszczecinie.pl, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie, Restauracja Marshal food, Rada Osiedla Śródmieście Zachód

Miejskie kolędowanie w Śródmieściu odbyło się dzięki wsparciu Gminy Miasto Szczecin.