Wybierz się na audio spacer z Małgorzatą Dudą

Zapraszamy na kolejny audio-spacer z przewodnikiem po Szczecinie! Macie ochotę pójść na spacer z przewodnikiem w pojedynkę? Teraz jest na to szansa!

Oto trasa numero 3! To kolejny z cyklu audio spacerów miejskich – każdy z kim innym, każdy w innym temacie, każdy w dogodnym dla Was momencie. Tym razem w drogę zaprasza Małgorzata Duda. Od lat prowadzi nas po Szczecinie i Pomorzu. Miejska przewodniczka, której serce szczególnie drży na dźwięk słów: Pomorze Zachodnie. Opowieści o pomorskiej czarownicy Sydonii von Borcke często snuje ubrana w specjalnie dla niej uszytej replice sukni szlachcianki z obrazów Cranacha. Współautorka przewodników i autorka pięciu książeczek dla dzieci z serii „Legendy Pomorza Zachodniego”. W ramach tego audio spaceru opowie o starych i nowych symbolach Szczecina. Na liście m.in. Wały Chrobrego, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, czy powstające właśnie Morskie Centrum Nauki. Chodźcie!

Jak to działa?
Poniżej znajdziecie 9 audio-opowieści (plus wstęp), które odtworzyć należy na trasie – każda opowieść dotyczy jednego przystanku.

Możesz też posłuchać na Spotify – wystarczy kliknąć tutaj. Znajdziecie tam też Literacki audio-spacer z Gabrielem Augustynem oraz Audio spacer z Michałem Rembasem „Od powijaków do brutalizmu. Audio spacer z Michałem Rembasem po Nowym Turzynie (z Quistorpami w tle)”, na które też serdecznie zapraszamy.

W podróży pomoże Wam mapka dostępna tutaj: Stare i nowe symbole Szczecina. Audio spacer z Małgorzatą Dudą (mapa) – możecie ją bezpłatnie pobrać lub wydrukować.  Wszystko dostępne jest bezpłatnie, dzięki wsparciu Gminy Miasto Szczecin w ramach projektu „Itinerarium szczecińskie. Poznawanie miasta z dystansu”. Kolejne spacery już wkrótce!