ARCHI-POLO. Architektura w rytmie disco polo | otwarcie wystawy

Zapraszamy do ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego na otwarcie wystawy „ARCHI-POLO. Architektura w rytmie disco polo”!

Wystawa prezentuje 10 budynków z lat 90., obok których trudno przejść obojętnie. Swoją niebanalną architekturą budzą różne emocje – od zdziwienia, nawet do obrzydzenia. Dla jednych kicz i brak gustu, dla innych warte zachowania dziedzictwo. Te architektoniczne realizacje dobrze ilustrują chaos początków kapitalizmu w Szczecinie po zmianach ustrojowych 1989 roku.

Otwarcie wystawy 14 kwietnia 2022 (czwartek) o godz. 18.00 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1. Wstęp wolny. Wystawa, prezentowana w oknach ŚRODKA, będzie dostępna dla oglądających do końca czerwca 2022 roku. Wydarzenie na Facebooku tutaj. Otwarciu wystawy towarzyszy spacer z jednym z twórców wystawy, Marcinem Szneiderem – szczegóły tutaj.

Koncepcja wystawy, fotografie i teksty:
Marcin Szneider
Architekt urbanista. Praktykuje, chociaż wierzy coraz mniej. Osiedlowy radny. Niedoszły artysta. Członek Szczecińskiego Ruchu Miejskiego. Lubi bloki i wegańskie pączki z Berlina.
Oprawa graficzna:
Ada Krawczak
Projektantka Graficzna. Kocha projektować wszystko co ma w sobie litery. Członek stowarzyszenia Oswajanie Sztuki, gdzie walczy o lepsze miasto. Marzy jej się rower cargo.
.
.
.
Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.