Przewodnik Przemek Głowa stoi centralnie pomiędzy ludźmi, z wielkim plecakiem na plecach, i opowiada o czymś, co poza kadrem. Ludzie w większości zwróceni w tym samym kierunku.

Wojna i pokój. Jak wojny zmieniają miasta?

O wojnie, pokoju i pamięci. Chodź na spacer z Przemkiem Głową!

Zapraszamy na spotkanie w przestrzeni – z historią i symbolami, z architekturą i pamięcią. Wybierzcie się z nami na spacer, podczas którego dotykać będziemy miejskich blizn. Prowadzi Przemek Głowa – szczeciński przewodnik, niereformowalny miłośnik książek, jednoosobowe centrum kultury.

Startujemy 17 marca o godz. 17.17 ze ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1 (na rogu z ul. Bohaterów Getta Warszawskiego). Udział bezpłatny.
.
.
.
„Spacerownik”, czyli cykl miejskich spacerów, jest realizowany w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki 2021-2022”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.