Chodź na spacer! | Prestiż i chaos. Spacer z Marcinem Szneiderem po szczecińskiej architekturze początków kapitalizmu

Chodź na spacer towarzyszący otwarciu wystawy „ARCHI-POLO. Architektura w rytmie disco polo” w ŚRODKU!

Wystawa prezentuje 10 budynków z lat 90., obok których trudno przejść obojętnie. Swoją niebanalną architekturą budzą różne emocje – od zdziwienia, nawet do obrzydzenia. Dla jednych kicz i brak gustu, dla innych warte zachowania dziedzictwo. Te architektoniczne realizacje dobrze ilustrują chaos początków kapitalizmu w Szczecinie po zmianach ustrojowych 1989 roku.

Dla tych, którzy budynki te chcą zobaczyć na żywo i na gorąco wymienić się wrażeniami przygotowaliśmy spacer „Prestiż i chaos. Spacer po szczecińskiej architekturze początków kapitalizmu”, który poprowadzi jeden z twórców wystawy – Marcin Szneider. Warto, bo opowieści o kontekście czasów to samo złoto! Startujemy 23 kwietnia 2022 (sobota) o godz. 11.30 ze ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1 (na rogu z ul. Bohaterów Getta Warszawskiego). Udział bezpłatny.

O prowadzącym:
Marcin Szneider – architekt urbanista. Praktykuje, chociaż wierzy coraz mniej. Osiedlowy radny. Niedoszły artysta. Członek Szczecińskiego Ruchu Miejskiego. Lubi bloki i wegańskie pączki z Berlina.
.
.
.
„Spacerownik”, czyli cykl miejskich spacerów, jest realizowany w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki 2021-2022”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”