O rękodzielniczym głodzie i pasji do życia | miastoteka zaprasza [online]

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spotkanie online z cyklu miastoteka. Będzie mowa o rękodzielniczym głodzie, pasji i odwadze do życia oraz o tym, jak lalki mogą przysłużyć się białoruskim aktywistkom. Naszą gościnią będzie Hanna Zabrocka.

„Sieć daje nieskończone możliwości opowiadania historii. Uwielbiamy je od dziecka. Czasami nie jest ważne, o czym się opowiada, ale jak się to robi. Poruszany temat czy opisywany przez kogoś przedmiot może być w ogóle nieznany, może wcześniej być dla ciebie zupełnie obojętny, ale jeśli trafisz na osobę, która się tym tematem pasjonuje, nie będziesz mógł się oderwać od jej historii.” / fragment książki Hanny Zabrockiej „Pora uszyć lalkę! Opowieść o tym, jak, szyjąc lalki, odkryć samą siebie” / Wydawnictwo Granda

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spotkanie z cyklu miastoteka, który ze względu na szalejącą pandemię przenosi się znów online. Będzie mowa o rękodzielniczym głodzie, pasji i odwadze do życia oraz o tym, jak lalki mogą przysłużyć się białoruskim aktywistkom.

Naszą gościnią będzie Hanna Zabrocka. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Z zamiłowania rękodzielniczka. Szyje lalki i uczy tego innych na swoich warsztatach. Specjalizuje się w szyciu lalek portretowych. Na podstawie zdjęcia i opisu potrafi stworzyć laleczną wersję prawdziwego człowieka. W taki sposób powstają portretowe lalki ślubne, lalki zakochanych, rodzeństwa albo całe laleczne rodziny. Poza rękodziełem uwielbia pisać. Wydała własną książkę – autobiografię rękodzielniczą „Pora uszyć lalkę! Opowieść o tym, jak, szyjąc lalki, odkryć samą siebie”. Prowadziła warsztaty w Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Berlinie. Uszyła setki lalek do najróżniejszych projektów. Przez ostatni rok aktywnie wspiera protesty o wolność na Białorusi, stworzyła lalki dla znanych białoruskich bohaterek: Światłany Ciechanowskiej, Niny Bagińskiej, Marii Kolesnikowej. Tworzy markę Hania Made. O swoich lalkach i działalności opowiada na Facebooku i Instagramie @haniamade.

Spotkanie odbędzie się w formie online już 6 grudnia 2021 (poniedziałek) o godz. 18.00 na profilu ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego [link tutaj]. Publiczność – jak zawsze – będzie mogła zadawać pytania naszej Gościni. Rozmowę poprowadzi Kinga Rabińska, prezeska Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI.
.
.
.
SKĄD ŚRODKI?
Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji 2021-2022″, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.