Ludzie na spotkaniu informacyjnym patrzą na prowadzącą opowiadającą o aktywizacji

Działaj u siebie! Szkolenia online o finansowaniu, organizacji i promocji wydarzeń na własnym podwórku

Zapraszamy na szkolenia online dla organizacji i aktywnych mieszkańców Pomorza Zachodniego, którzy chcą skutecznie działać na swoim podwórku – dla bliższych i dalszych sąsiadów, mieszkańców swojego miasta, miasteczka czy wsi.

Będzie to okazja, by dowiedzieć się:

 • skąd i jak pozyskiwać środki na działania (nawet jeśli nie ma się organizacji pozarządowej)?
 • jak zarządzać swoimi działaniami tak, by stawały się coraz bardziej profesjonalne i bardziej skuteczne?
 • jak promować swoje inicjatywy i budować wizerunek organizacji?
 • jak docierać do różnych grup odbiorców i interesariuszy?

Szykujemy solidną dawkę informacji i inspiracji! Będą z nami także przedstawiciele 4 organizacji i grup, które wzięły udział w naszym programie wspierania społeczności lokalnych. Każda z nich zorganizowała – przy wsparciu środków pochodzących z budżetu #PomorzeZachodnie – działanie u siebie. Od obchodów święta Dziadów czy Marsz Krwiodawców, przez sąsiedzkie sadzenie roślin, aż po stworzenie wypożyczalni gier planszowych w wiejskiej świetlicy. Warto poznać ich sekrety na udane inicjatywy! Udział jest bezpłatny!

Jak się zgłosić? Wystarczy zapisać się przez formularz – linki poniżej*:

 • poniedziałek | 22.11.2021, godz. 17.00
  Działaj u siebie! Warsztaty grupa 1: miasta powyżej 20.000 mieszkańców – link tutaj
 • wtorek | 23.11.2021, godz. 17.00
  Działaj u siebie! Warsztaty grupa 2: miasta od 10.000 do 20.000 mieszkańców – link tutaj
 • środa | 24.11.2021, godz. 17.00
  Działaj u siebie! Warsztaty grupa 3: miasta do 10.000 mieszkańców – link tutaj
 • czwartek | 25.11.2021, godz. 17.00
  Działaj u siebie! Warsztaty grupa 4: wsie – link tutaj

*prosimy o zwrócenie uwagi, na które warsztaty się zapisujecie, bo każdy jest skierowany są do innej grupy odbiorców – w zależności od wielkości miejscowości.

Warsztaty poprowadzą:

Kinga Rabińska
Animatorka i organizatorka kultury. Prezeska OSWAJANIA SZTUKI. Jej serce bije w rytmie miasta, a uwaga skupia się na potencjalnych liderach lokalnych. Pomysłodawczyni i realizatorka dziesiątek projektów o charakterze kulturalnym i kulturalno-społecznym, a także programów dla aktywnych mieszkańców. Moderatorka rozmów o zjawiskach kulturalnych oraz związkach pomiędzy wzmacnianiem społeczności lokalnych i kulturą czy sztuką. Autorka publikacji edukacyjnych, w tym najnowszej – „Bohaterki. O Szczecinie i ważnych dla niego kobietach”. Członkini Zespołu ds. rewitalizacji przy Prezydencie Miasta Szczecin. W 2021 dołączyła do Programu Liderów Polsko-Amerykańskie Fundacji Wolności.

Paulina Stok-Stocka
Organizatorka i animatorka kultury, edukatorka i fundraiserka. Wiceprezeska OSWAJANIA SZTUKI. Stoi na straży finansów stowarzyszenia i wszystkich jego projektów. Po ponad dekadzie działalności w kulturze i trzecim sektorze coraz bliżej jej do tematów związanych z aktywnością obywatelską, ale też funkcjonowaniem miasta jako całości, dlatego m.in. w zeszłym roku ukończyła podyplomowe Studia Miejskie na warszawskiej ASP. Mieszkanka i miłośniczka Śródmieścia, radykalna piechurka.

Zapraszamy do kontaktu mailowego: kontakt@oswajaniesztuki.pl, kinga@oswajaniesztuki.pl lub paulina@oswajaniesztuki.pl.

Zadanie „Jesteśmy u siebie. Program wsparcia i rozwoju społeczności lokalnych województwa zachodniopomorskiego” jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego #PomorzeZachodnie