Mężczyzna pokazujący stojącym ludziom palcem coś pond ich głowami

Chodź na spacer! | Kameralny spacer ul. Krzywoustego z Przemkiem Głową

Zapraszamy na zimowy, kameralny spacer ul. Krzywoustego z Przemkiem Głową!

Siostra alei Wojska Polskiego nosi imię władcy Krzywoustego, który 900 lat temu wkroczył na pomorskie ziemie, korzystając z mrozów skuwających lodem mokradła (chyba nawet większych niż obecne!). Ulica Krzywoustego ta łączy ze sobą różne osiedla, przecina ważny punkt przesiadkowy, doprowadza do mitycznego Turzyna. I właśnie o mitach, wspomnieniach, legendach i pamięci będzie ten spacer.

Spacer poprowadzi Przemek Głowa – szczeciński przewodnik, bookinista, miłośnik miast wszystkich, ale ze szczególnym miejscem w sercu dla Szczecina. Zapraszamy tych, którzy chcą powspominać, a także tych, którzy chcą się dowiedzieć, dlaczego ta ulica była i jest tak ważna w strukturze Szczecina.

Startujemy w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim [tu jesteśmy] przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1 (róg z ul. Boh. Getta Warszawskiego) w sobotę, 27 lutego, o godz. 11.00. UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY! Zapraszamy tych, którzy chcą powspominać, a także tych, którzy chcą się dowiedzieć, dlaczego ta ulica była i jest tak ważna w strukturze Szczecina.

UWAGA! Spacer odbywa się przy zachowaniu wszelkich obostrzeń związanych z epidemią. Prosimy o stosowanie zasady DDM (dezynfekcja-dystans-maseczka). Rezerwujemy sobie prawo odmowy udziału w wydarzeniu osobom niestosującym się do tej zasady, szczególnie tym bez maseczek. Dbajmy o siebie i innych!
.
.
.
„Spacerownik”, czyli cykl miejskich spacerów, jest realizowany w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji 2021-2022″, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.