Wybierz się z Mozaikami szczecińskimi na audio spacer wzdłuż Odry

Oddajemy Waszym uszom kolejny audio-spacer po Szczecinie! Macie ochotę pójść na spacer z przewodniczką – a nawet dwiema! – w pojedynkę? Teraz jest na to szansa! Wystarczy czytać dalej.

Przed Wami trasa numer 5. To kolejny z cyklu audio spacerów miejskich – każdy z kim innym, każdy w innym temacie, każdy w dogodnym dla Was momencie. Tym razem ruszamy w drogę z Mozaikami szczecińskimi, czyli Joanną Olszowską i Sabiną Wacławczyk.

O prowadzących:

Sabina Wacławczyk
Artystka sztuk plastycznych i teatralnych. Znacie ją na pewno z projektu „Mozaiki szczecińskie”, który jest jej drugim działaniem, po popularyzacji wiedzy o przedwojennych szczecińskich witrynach, mającym na celu edukację o dziedzictwie kulturowym Szczecina. To tylko przykłady jej aktywności, bo pracuje społecznie jako animatorka kultury i życia obywatelskiego. W dziedzinach artystycznych laureatka nagród Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i stypendium Młoda Polska Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Joanna Olszowska
Miłośniczka Szczecina, licencjonowana przewodniczka miejska. Rowerzystka i czytelniczka. Organizatorka Pokazów Slajdów z Wypraw Rowerowych i Rowerowego Dnia Kobiet. Eco-Szczecinianka Roku 2017 (konkurs organizowany przez Stowarzyszenie „Kobiety dla Szczecina i Regionu”). Połowa projektu „Mozaiki szczecińskie”, który tworzy z Sabiną Wacławczyk.

Dla nas (i dla Was) przygotowały audio-spacer, który zaprasza na przechadzkę wzdłuż Odry śladem mozaik. A przy okazji można dowiedzieć się jaki napój – oprócz piwa – „warzono” w Browarze Bosman oraz czy istnieje Morze Dąbskie. Zapraszamy!

Jak to działa?
Poniżej znajdziecie 10 audio-opowieści w wykonaniu Joanny i Sabiny (plus intro i outro), które odtworzyć należy na trasie – każda opowieść dotyczy jednego przystanku. Możecie słuchać przez Spotify (link tutaj) lub soundcloud (odnośnik poniżej). W podróży pomoże Wam mapka, którą znajdziecie tutaj –  możecie ją bezpłatnie pobrać lub wydrukować, podgląd poniżej. Potrzebne Wam będą jeszcze tylko: telefon z dostępem do Internetu i słuchawki (najlepiej nauszne, bo te wkładane bardzo psują słuch). I ruszajcie w drogę!

Ostatni spacer – z Tomaszem Wieczorkiem – już wkrótce!

Spacery powstają w ramach projektu „Itinerarium szczecińskie. Odkrywanie miasta z dystansu” koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i finansowanego ze środków Gminy Miasta Szczecin.
Montaż audio: Kinga Rabińska