Złote wspólnoty znów poszukiwane!

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i OSWAJANIE SZTUKI zapraszają mieszkańców osiedli: Centrum, Śródmieście-Zachód i Turzyn do udziału w drugiej edycji konkursu „Złota wspólnota”. Każda z pięciu zwycięskich ekip zdecyduje, na jakie działanie na ich podwórku przeznaczone zostanie 2000 złotych.

To już druga edycja konkursu dla śródmiejskich sąsiadów. Poprzedni zwyciężyła ekipa z ul. Łokietka 23, która wspólnie przeobraziła zniszczony prześwit bramowy w kolorowy brzeg morza [zobacz film]. „Bardzo się cieszę, że udało się ten projekt zrealizować (…)” – mówi Marta Krupa, inicjatorka wybranego do realizacji działania – „I jestem niesamowicie dumna, że [sąsiedzi – red.] chwycili za pędzle, chwycili za pace do gładzi, i naprawdę tutaj pomagali”.

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie OWAJANIE SZTUKI zapraszają do udziału w konkursie na „Złotą wspólnotę”. Pierwsze podejście pokazało nam, że jest duże zainteresowanie takimi możliwościami dla sąsiedzkich interwencji na własnym podwórku, czy klatce schodowej. Dlatego tym razem nagrodzimy aż 5 sąsiedzkich ekip! Mieszkanki i mieszkańcy osiedli: Centrum, Śródmieście-Zachód i Turzyn – bo dla nich przeznaczona jest ta propozycja – będą mieli szansę uzyskać tytuł „Złotej wspólnoty” oraz zdecydować, na jakie działanie na ich podwórku przeznaczone zostanie 2000 zł. Mogą to być zielone nasadzenia, postawienie ławki czy osiedlowej biblioteczki, prywatny pokaz filmu czy warsztaty dla młodszych i starszych. To Wy decydujecie, my finansujemy!

Szczegóły konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym i regulaminem dostępne są tutaj. Pytania można wysyłać na adres: kontakt@srodek.szczecin.pl. Na zgłoszenia ŚRODEK czeka do poniedziałku, 27 września 2021 (poniedziałek) włącznie. Ogłoszenie wyników nastąpi do końca września br.

Konkurs „Złota wspólnota” finansowany jest ze środków Gminy Miasto Szczecin w ramach projektu „Oswajanie Śródmieścia”, koordynowanego przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”