Pobierz opowieści Tomasza Wieczorka o Szczecinie i idź na spacer

W czasach pandemii nawet spacery rekomenduje się samotne lub w najbliższym gronie. Wraz z Tomaszem Wieczorkiem, szczecińskim przewodnikiem miejskim, zapraszamy Was do wyjścia w miasto – z opowieścią o Szczecinie w uszach.

Możecie wybrać spacer pn. „Narodziny miasta” i ruszyć w podróż, dzięki której poznacie początki grodu Gryfa. Możecie też ruszyć szlakiem rozwijającego się miasta i dowiedzieć się m.in. dlaczego Wały Chrobrego wyglądają tak, jak wyglądają. Albo wybrać opcję numer trzy i ruszyć tropem początków życia kulturalnego Szczecina. Wreszcie możecie spędzić na wędrówkach cały dzień, bo wszystkie spacery są dla Was i możecie je pobrać bezpłatnie!

Jak to działa?

  1. Wybierz spacer, który Cię interesuje:
    NARODZINY MIASTA, czyli gdzie szukać początków Szczecina [kliknij tutaj]
    MIASTO I JEGO STRUKTURA, czyli jak rozwijał się Szczecin [kliknij tutaj]
    MIASTO I JEGO KULTURA, czyli gdzie szukać początków życia kulturalnego Szczecina [kliknij tutaj]
  2. W każdym z nich znajdziecie pliki z opowieściami audio w wykonaniu Tomasza Wieczorka – możecie je odtworzyć online lub pobrać bezpłatnie.
  3. W każdym z nich znajdziecie pliki z mapkami do samodzielnego wydruku – dodatkowo mapka zbierająca wszystkie trzy trasy do pobrania i samodzielnego wydruku (format A3) tutaj: SPACERY_mapa do samodzielnego wydruku [kliknij tutaj].
  4. Pobierzcie pliki audio lub zapiszcie link do nich i ruszcie w miasto. Warto uzbroić się w słuchawki, by jak najlepiej przygotować się do tej wyprawy. Każdy punkt na mapie to opowieść przewodnika.

Życzymy miłych spacerów – dajcie nam znać, co Wam się podobało, co nie (piszcie: kontakt@oswajaniesztuki.pl). Ta pandemiczna forma spacerowa była możliwa do realizacji dzięki wsparciu finansowemu z Narodowego Centrum Kultury (Program Kultura-Interwencje) oraz Gminy Miasto Szczecin w ramach projektów „Oswajanie miasta”. Dziękujemy!