4. Rajski Dzień na Rayskiego | 17 lipca 2022

Rajskie Dni wracają na Rayskiego!

Wielu na to czekało i oto jest! Już 17 lipca pomiędzy 12.00 a 20.00 znów widzimy się na części ul. Rayskiego, która na kilka godzin zamieni się w strefę rajskich przyjemności dla małych i dużych. Znajdą tam coś dla siebie chyba wszyscy, bo wspólnie z gospodarzami ulicy (czyli lokalnymi przedsiębiorcami), a także organizacjami pozarządowymi i wieloma ludźmi kochającymi nasze miasto szykujemy duuuuuużo dobra!

W programie m.in.:
🦩 strefa książkowa i spotkania z autorami (w tym kochana przez Was Strefa Wolnych Książek)
🦩 pop up market, czyli market na chwilę, gdzie czekać na Was będą twórcy pięknych rzeczy na sprzedaż
🦩 Rajska Giełda Winyli we współpracy z 33’45” recordstore
🦩 zabawy i animacje dla dzieci, w tym Wędrujące pudło i miejskie zabawy z Głową małą
🦩 warsztaty eko i zero waste dla wszystkich
🦩 wystawy i działania artystyczne, za które odpowiada Sztuka u fryzjera
🦩 akademia deskorolki ze Stowarzyszeniem SWITCH
🦩 Sąsiakiada, czyli trochę rywalizacji
🦩 wreszcie tradycyjny już finałowy koncert na ulicy, który realizujemy tradycyjnie z jednym z gospodarzy ulicy i tym razem dumnie wspiera nas Restauracja Marshal Food
🦩i więcej – śledźcie wydarzenie na Facebooku (tutaj), bo szczegóły będziemy zdradzać po kawałeczku!

Będzie można też rozsiąść się wygodnie w zlokalizowanych tam kawiarniach czy restauracjach – część z nich przewiduje tego dnia specjalne działania z myślą o Was, rajskie ptaki!

To całodniowe wydarzenie jest też po to, by promować tymczasowe, alternatywne formy korzystania z centrów miast poprzez oddanie ich mieszkańcom do celów innych niż tylko komunikacyjne. Co ważne, tego dnia ulica będzie zamknięta dla ruchu samochodowego na odcinku od pl. Grunwaldzkiego do pl. Zamenhofa w godzinach od 5.00 do 21.00.

Realizację Rajskich Dni na Rayskiego wspierają organizacyjnie i finansowo: Gmina Miasto Szczecin, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o. o., Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o oraz Program Społecznik. Dziękujemy! ❤
#Szczecin #RajskieDniNaRayskiego #PomorzeZachodnie #KARR #OswajanieSztuki